Каталог товарів

Монтаж дотягувачів

Категорії
Ця стаття була оновлена 01 12 2023

Монтаж дотягувачів на двері.

Розглянемо найпоширеніший  дотягувач – накладний. Накладні дотягувачі відрізняються тягами, вони бувають ліктьові та ковзні.

Ліктьові найпоширеніші, вони надійні та доступніші по цінам. Лікоть складається з двох частин, які бувають, з нероз’ємним, та роз’ємним ліктьовим шарніром. На шарнірі, ліктьової тяги з фіксацією, є механізм, який забезпечує нерухомість ліктя і тому двері фіксуються.

Ковзні тяги дорожчі, мають менший ресурс, але і мають вигляд більш привабливий. Вони не виступають за габарити дверей. Всі елементи фіксації, обмеження кута відкривання, знаходяться всередині самої тяги.

Конструкція самого дотягувача сладається з корпуса, в якому знаходиться пружина, механізм передачі лінійної сили в обертну, що передається тязі. Все це працює разом з гідравлікою, яка і регулює процеси закривання, швидкість, дохлоп, вітрове гальмо, затримку закривання. Чим більше цих регуляторних опцій, ти дорожче сам дотягувач.

Можна розділити дотягувачі по ціні, спочатку ті, в яких регулюється тільки швидкість, далі – швидкість і дохлоп, далі вітрове гальмо (регульоване чи не регульоване) і нарешті затримка закривання.

Самі дотягувачі класифікуються за силою, європейський стандарт EN 1154.  Від першої сили до сьомої.

Тепер стосовно самого встановлення накладних дотягувачів. З кожним дотягувачем йде схема установки, дуже рекомендуємо притримуватися схеми і не довіряти тим спеціалістам, які на неї не дивляться і вже “тисячі таких поставили”.

Стандартно корпус дотягувача ставиться на полотно дверей з петлевої сторони (сторона відкривання дверей на себе), а тяга на стулку дверей.

Є винятки. По доводчикам Dormakaba це марка TS-90, він ставиться з обох сторін як завгодно, можна корпус на стулку, можна на полотно. Цей дотягувач працює в обох положеннях. Також цієї ж марки дотягувачі TS-92 та TS-93. Вони ідуть з літерою “B” це звичайна установка - корпус на полотні, а тяга на стулці, чи літера “J”, корпус на стулці, а тяга на полотні з петельної сторони (сторона відкривання на себе). Всі ці моделі робляться для зручності монтажа дотягувача, виходячи із наявного положення вже діючих дверей.

Регулювання дотягувачів.

Одне регулювання, тільки швидкості зачинення, позначається буквою “V”. В цих дотягувачах дохлоп, або кінечне зачинення, яке допомагає подолати зусилля защіпки, регулюється різьбою на тязі, подовжуючи, або вкорочуючи тягу.

Два регулювання, це швидкість зачинення і дохлоп, “VB”. Має два гвинта відповідного регулювання.

Наступне, третє регулювання, це регульоване вітрове гальмо. На більш дешевих дотягувачах воно нерегульоване. Позначення цієї опції “BC”. Звичайно, такі дотягувачі ставляться на зовнішні двері.

І останнє регулювання, яке присутнє на дотягувачах в медичних закладах, це затримка закривання “DA”. Воно дає можливість проїхати на візку людям з обмеженними можливостями.

Можна ще відмітити дотягувачі,в конструкції яких застосовується кулачковий механізм, так званий Cam Action. Він дає можливість зменшити зусилля при відкривання дверей  початковому етапі. Це Dormakaba TS  90,92,93.

Майже кожний дотягувач може застосовуватися одночасно для реалізації декількох зусиль, такий, наприклад EN 2/3/4. Тобто для дверей зі стулкою 40/60/80 кілограммів. В схемі монтажу дотягувача вказано, як його розмістити на дверях, щоб він працював коректно при різних зусиллях. Зміна зусилля перестановкою, збільшуючи, чи зменшуючи плече.

Крім того, дорожчі моделі регулюють зусилля пружини доводчика гвинтом, розміщеним по осі корпусу. Це зручніше.

Це сама коротка, сподіваюсь, достатня інформація про накладні дотягувачі. В наступний раз розповім про особливості вбудованих дотягувачів верхнього положення і підлогові.

( 1 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Ім'я*
Email
Введіть коментар*